Announcements (Ανακοινώσεις)

Σύντομη Περιγραφή:
Ανακοινώσεις

Στα πλαίσια του μαθήματος Γεωργική Μηχανολογία Ι, για το ακαδημαϊκό έτος 2015-16

θα πραγματοποιηθούν 3 συνολικά εργαστήρια.

Η παρουσία των φοιτητών στα Εργαστήρια είναι υποχρεωτική. Το πρόγραμμα των εργαστηρίων έχει ως εξής:

• 1ο ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ

Ημερομηνία: 26/10/2015 & 2/11/2015

Τόπος πραγματοποίησης: Τμήμα Μηχανικής Βιοσυστημάτων, ΤΕΙ Θεσσαλίας (Λάρισα).

Αναχώρηση: Σχολή Γεωπονικών Επιστημών – Φυτόκο. Ώρα 9:00

Αντικείμενο: Γνωριμία με τα γεωργικά μηχανήματα

Εξαιτίας του προβλήματος των υπεράριθμων φοιτητών για το λεωφορείο του Πανεπιστημίου το εργαστήριο θα πραγματοποιηθεί δύο φορές. Ταυτόχρονα με το εργαστήριο στη Λάρισα, στην αίθουσα Ι3 στο Φυτόκο θα γίνεται και το μάθημα. Τη πρώτη φορά, οι μισοί φοιτητές θα μεταβούν στη Λάρισα για να παρακολουθήσουν το εργαστήριο και οι υπόλοιποι μισοί μπορούν να παρακολουθήσουν το μάθημα στη Ι3 (ώρα 09-13:00). Τη δεύτερη φορά θα γίνει το αντίστροφο. Όσοι είχαν παρακολουθήσει το εργαστήριο μπορούν να παρακολουθήσουν το μάθημα στη Ι3 (θα επαναληφθεί η ίδια διάλεξη) και όσοι δεν είχαν παρακολουθήσει το εργαστήριο ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ να μεταβούν με το λεωφορείο στη Λάρισα για να το παρακολουθήσουν.

Τη πρώτη ημερομηνία (26/10/15) θα μεταβούν στη Λάρισα οι φοιτητές τα επίθετα των οποίων αρχίζει από Α- μέχρι και MA-

Τη δεύτερη ημερομηνία (2/11/15) θα μεταβούν στη Λάρισα οι φοιτητές τα επίθετα των οποίων αρχίζει από ME- μέχρι X-

• 2ο ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ

Ημερομηνία: 30/11/2015 Τόπος πραγματοποίησης: Αγρόκτημα ΠΘ, (Βελεστίνο)

Αναχώρηση: Σχολή Γεωπονικών Επιστημών – Φυτόκο. Ώρα 9:00

Αντικείμενο: Επίδειξη γεωργικού ελκυστήρα και των μηχανημάτων κατεργασίας. Οδήγηση γεωργικού ελκυστήρα προαιρετικά.

•  3ο ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ

Ημερομηνία: Θα ανακοινωθεί  Τόπος πραγματοποίησης: Αγρόκτημα ΠΘ, (Βελεστίνο)

Αναχώρηση: Σχολή Γεωπονικών Επιστημών – Φυτόκο. Ώρα 9:00

Αντικείμενο: Επίδειξη των μηχανών σποράς καθώς και των μηχανημάτων καλλιεργητικών φροντίδων

Πέμπτη, 18 Ιουνίου  2015

Οι εξετάσεις του εργαστηρίου  του μαθήματος«Γεωργική Μηχανολογία» θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 30-06-2015

Τρίτη, 10 Φεβρουαρίου  2015

Οι εξετάσεις του εργαστηρίου  του μαθήματος«Γεωργική Μηχανολογία» θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη 12-2-2015

1 Δεκεμβρίου 2014

Αλλαγή ημερομηνίας εργαστηρίου

Το 3ο εργαστήριο του μαθήματος«Γεωργική Μηχανολογία» δεν θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου, αλλά τη Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου (Αγρόκτημα)

Το λεωφορείο θα αναχωρήσει στις900 π.μ από τοΦυτόκο

2 Οκτωβρίου 2014

Τα εργαστήρια του μαθήματος«Γεωργική Μηχανολογία» γιατο ακαδ. έτος 2014-15 θα πραγματοποιηθούν:

1ο: Δευτέρα 3 Νοεμβρίου (ΤΕΙ Λάρισας)

2ο: Δευτέρα 24 Νοεμβρίου (Αγρόκτημα)

3ο: Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου (Αγρόκτημα)

Πέμπτη, 6 Φεβρουαρίου  2014

Οι εξετάσεις του εργαστηρίου  του μαθήματος«Γεωργική Μηχανολογία» θα πραγματοποιηθούν την Δευτέρα 10-2-2014

Τετάρτη, 6 Νοεμβρίου 2013

Τα εργαστήρια του μαθήματος «Γεωργική Μηχανολογία» για το ακαδημαϊκό έτος 2013-14 θα πραγματοποιηθούν:

1ο: Δευτέρα 11 Νοεμβρίου (ΤΕΙ Λάρισας)

2ο: Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου (Αγρόκτημα)

3ο: Δευτέρα 13 Ιανουαρίου (Αγρόκτημα)- Η μετακίνηση θα οριστικοποιηθεί τον Δεκέμβριο

Δευτέρα, 14 Οκτωβρίου  2013

Οι εξετάσεις του εργαστηρίου  του μαθήματος«Γεωργική Μηχανολογία» θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 16-10-2013

Το λεωφορείο θα ξεκινήσει στις 900 π.μ από το Φυτόκο

Τη Δευτέρα 14 Οκτωβρίου θα γίνει γνωστό εάν θα πραγματοποιηθεί η κίνηση του λεωφορείου στο Αγρόκτημα για τις εξετάσεις, και θα ανακοινωθούν η ημέρα και η ώρα.

Εαν δεν καταστεί δυνατό να εκδοθούν τα απαραίτητα έγραφα για την κίνηση του λεωφορείου παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας για να βρούμε εναλλακτικούς τρόπους μετάβασης στο Αγρόκτημα.

Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2013

• Οι εξετάσεις του Εργαστηρίου που ήταν προγραμματισμένες να γίνουν αύριο  Τρίτη αναβάλλονται.
  • Για την αναπλήρωση θα ενημερωθείτε με επόμενη ανακοίνωση

Πέμπτη, 19 Σεπτεμβρίου 2013

Τα αποτελέσματα των Γραπτών εξετάσεων έχουν βγεί στο πίνακα ανακοινώσεων και στο e-Class

Οι εξετάσεις του εργαστηρίου  του μαθήματος«Γεωργική Μηχανολογία» θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 24-9-2013

Παρασκευή, 9 Φεβρουαρίου 2013

Τα αποτελέσματα των Γραπτών εξετάσεων έχουν βγεί και θα αναρτηθούν σύντομα στο e-Class

ενώ στο πίνακα ανακοινώσεων τη Δευτέρα

Οι εξετάσεις του εργαστηρίου  του μαθήματος«Γεωργική Μηχανολογία» θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 13 Φεβρουαρίου 2013  .

Πέμπτη, 3 Οκτωβρίου 2012

Τα εργαστήρια του μαθήματος «Γεωργική Μηχανολογία» για το ακαδημαϊκό έτος 2012-13 θα πραγματοποιηθούν:

1ο: Δευτέρα 29 Οκτωβρίου (ΤΕΙ Λάρισας)

2ο: Δευτέρα 26 Νοεμβρίου (Αγρόκτημα)

3ο: Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου (Αγρόκτημα)

Παρασκευή, 21 Σεπτεμβρίου 2012

Οι εξετάσεις του εργαστηρίου  του μαθήματος«Γεωργική Μηχανολογία» θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 3 Οκτωβρίου 2012  .

Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2012

Οι εξετάσεις του εργαστηρίου Γεωργ. Μηχανολογίας για το χειμερινό εξάμηνο θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη στις 21 Φεβρουαρίου

Το λεωφορείο θα ξεκινήσει στις930 π.μ από τοΦυτόκο

30 Σεπτεμβρίου 2011